Symulacja przepływu CFD

Symulacja przepływu CFD

Symulacja przepływu CFD

Aby osiągnąć najwyższą jakość i niezawodność naszych urządzeń, ściśle współpracujemy z firmą Fluidea, s.r.o. . Firma ta przygotowuje dla nas symulacje CFD przepływu powietrza wewnątrz produkowanych przez nas urządzeń – zobacz stronę nasi partnerzy.

Symulacja CFD przepływu powietrza jest dla nas kluczowa, aby urządzenie filtrujące zostało zaprojektowane poprawnie i optymalnie. Tylko dzięki tym informacjom jesteśmy w stanie zagwarantować, że nie dojdzie do nadmiernego obciążenia określonej części bloku filtracyjnego. Dzięki symulacji CFD możemy zaprojektować i wyprodukować jednostkę filtrującą, która ma równomierne obciążenie węży filtrujących pyłem w całym przekroju obudowy filtra. Największą zaletą pracy z Fluidea jest fakt, że proponowane modyfikacje naprawdę działają w praktyce.

Przy projektowaniu kanałów wlotowych do naszych wymienników spaliny-powietrze wykorzystujemy również symulację CFD przepływu powietrza. Dzięki tej symulacji jesteśmy w stanie zagwarantować równomierne obciążenie arkuszy rur wymiennika ciepła spalinami. W ten sposób radiator nie jest przeciążony w określonym obszarze, a wręcz przeciwnie, maksymalna moc chłodzenia jest osiągana dzięki optymalnemu wykorzystaniu całej powierzchni wymiany ciepła.

Dzięki symulacjom przepływu powietrza zoptymalizowaliśmy nasze separatory cyklonowe, separatory iskier i dysze do odciągania taśm bez końca w przemyśle drukarskim.

Dzięki symulacji CFD usprawniliśmy system regeneracji medium filtrującego za pomocą impulsów sprężonego powietrza. Stwierdziliśmy, że konwencjonalny system regeneracji (kształt dyszy wlotowej ramy filtra, położenie rurek sprężonego powietrza i wielkość otworów na powietrze regeneracyjne) nie jest optymalny i powoduje duże pobór sprężonego powietrza. Dzięki optymalizacji CFD układu regeneracji zwiększyliśmy efektywność regeneracji medium filtrującego przy mniejszym zużyciu sprężonego powietrza.