Inżynieria

Odkurzacze przemysłowe

Odkurzacze przemysłowe

Zajmujemy się studiami i doradztwem w zakresie technologii przemysłowego odkurzania i technologii czyszczenia w różnych zakładach przemysłowych, takich jak elektrownie, ciepłownie, spalarnie odpadów, odlewnie, cementownie itd. Zajmujemy się również studiami modernizacji istniejących jednostek.

Opracowanie studiów realizuje nasz dział inżynierii, patrz kontakt.

Stacjonarne odkurzacze przemysłowe

Stacjonarne odkurzacze przemysłowe


Stacjonarne urządzenie ssące składa się z centralnej jednostki ssącej, separatora filtracyjnego, ewentualnie wstępnego separatora bez filtra (do wychwytywania grubych cząstek) i rurociągu z poszczególnymi punktami przyłączeniowymi, który służy do transportu zasysanego materiału z miejsca, w którym należy wykonać czyszczenie.

Materiał jest zasysany z poszczególnych punktów przyłączeniowych i gromadzony w separatorze, skąd jest odprowadzany do odpowiedniego zbiornika lub powiązanej technologii.

Specyfikacja

  • moc silnika od 5 do 160 kW
  • zasysana ilość powietrza do 8000 m3/h
  • osiągana wartość podciśnienia do 90%
  • możliwa ochrona przeciwwybuchowa według ATEX
  • pełne sterowanie elektroniczne do w pełni automatycznej pracy urządzenia

Urządzenie ssące i rurociągi są zawsze projektowane według potrzeb i życzenia klienta.

Mobilne odkurzacze przemysłowe

Mobilne odkurzacze przemysłowe


Stosowane są do prac odsysających na dużą skalę poza obszarami produkcyjnymi (np. rozwiązywanie problemów i awarii, odsysanie osadów ściekowych, odsysanie osadów spalinowych z przewodów spalinowych itd.) lub w zakładach, w których poszczególne miejsca pracy są bardzo daleko od siebie i centralny stacjonarny system czyszczenia nie byłby tu efektywny ani opłacalny ekonomicznie. Najczęstszymi gałęziami przemysłu są te, gdzie trzeba odsysać dużą objętość sypkiego materiału, który następnie musi być często transportowany na duże odległości. Potrzeba regularnego czyszczenia i redukcji pyłu wtórnego w dużych zakładach budowy maszyn i energetyce często prowadzi do instalacji kilku samodzielnych centralnych rurociągów w kilku obiektach produkcyjnych, które są zakończone przyłączem na mobilne urządzenia odpylające (odkurzacz).

Mobilne urządzenie ssące to urządzenie ssące (urządzenie ssące i separator filtracyjny z miejscem do gromadzenia) umieszczone na podwoziu ciężarówki lub na podwoziu przyczepy lub naczepy.

Mobilne urządzenia ssące osiągają moc 220 kW, podciśnienie do 950 mbar i odsysają do 8 100 m3 powietrza w ciągu godziny. Dla zapewnienia dostatecznej efektywności i żywotności urządzenia ssące mają bardzo solidną konstrukcję z minimalnymi wymaganiami co do utrzymania, wysokiej jakości filtrację (czystość powietrza na wydechu jest > 99,9%) i możliwość odsysania pyłów szkodliwych dla zdrowia i wybuchowych.

Urządzenia te mogą być wyposażone w ochronę przeciwwybuchową zgodnie ze standardami ATEX w przypadku pyłu z niebezpieczeństwem wybuchu.