Odciąg trocin z maszyn do obróbki drewna

Partner: Odciąg trocin z maszyn do obróbki drewna

Ważna referencja dla odciągu z maszyn do obróbki drewna z użyciem naszego urządzenia filtracyjnego z kontrolą wydajności odciągu według aktywnie używanych maszyn.

System w ten sposób przyczynia się do oszczędności energii elektrycznej i zapewnia komfort pracy.

Nasza dostawa obejmuje produkcję i realizację urządzenia filtracyjnego do odciągu trocin. Urządzenie filtracyjne jest podciśnieniowe, wyposażone w wysoce wydajne wentylatory, które są sterowane za pomocą falowników. Każda maszyna posiada automatyczną klapę, która reaguje na jego włączenie lub wyłączenie. Odpad drzewny jest oprowadzany do brykieciarki, która zapewnia komfortowe przetwarzanie odpadu na brykiety drzewne.

Urządzenia filtrujące

Zastosowano urządzenie filtracyjne GREFILT VAC naszej produkcji. To urządzenie filtracyjne jest skonstruowane bezpośrednio do odciągu trocin w przemyśle przetwórstwa drzewnego. Urządzenie filtracyjne posiada sterowane pneumatycznie potrząsanie wibracyjne. Ze względu na charakter odciąganego pyłu nie była konieczna instalacja systemu pneumatycznego przepłukiwania węży filtracyjnych z pomocą sprężonego powietrza. W tym przypadku regeneracja wibracyjna przyczynia się znacząco do obniżenia kosztów sprężonego powietrza do regeneracji medium filtracyjnego. Urządzenie filtracyjne posiada zintegrowany podajnik ślimakowy do wynoszenia trocin z leja wysypowego urządzenia filtracyjnego. Zamknięcie podciśnienia zapewnia podajnik rotacyjny. Ze względu na to, że odciągane trociny zawierają pył wybuchowy, urządzenie filtracyjne posiada membrany odprężające do uwolnienia fali uderzeniowej wybuchu na zewnątrz do otoczenia. Realizację zapewniała nasza spółka partnerska GreMi KLIMA, s.r.o. z pozycji wykonawcy generalnego systemu odciągu trocin.

Przetwarzanie odpadu

Trociny odsiane i odseparowane przez układ filtracyjny są doprowadzane za pomocą podajników ślimakowych do brykieciarki, którą dostarczyła firma BRIKLIS. Z punktu widzenia klienta chodzi o bardzo efektywne przetwarzanie odpadu w systemie odciągu i filtracji trocin z maszyn do obróbki drewna z następną łatwą manipulacją z brykietami.

Sterowanie wydajnością odciągu

System filtracyjny posiada dwa wentylatory odciągu o wysokiej sprawności, umieszczone na czystej stronie urządzenia filtracyjnego. Wentylatory odciągu są sterowane falownikiem według nastawionego podciśnienia w rurociągu odciągu. Przyłącza odciągu do poszczególnych maszyn posiadają automatyczne zasuwy, które otwierają i zamykają się względem użytkowania maszyny. System ssący przyczynia się do oszczędności energii elektrycznej.

Dalsze referencje

Aluminium Cutting – ExactCut, s.r.o.

Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Partner: Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Chcesz zostać partnerem?

Partnerstwo daje dostęp do katalogu online dla partnerów oraz do informacji cenowych, automatycznie generowanych ofert i ich historii. Proszę wypełnić poniższy formularz kontaktowy. Nasz dział sprzedaży skontaktuje się z Tobą.