Odciąg w spawalni

Partner: Odciąg w spawalni

Referencyjna realizacja technologii odciągu w spawalni z pomocą urządzenia filtracyjnego G&G JET BAG naszej produkcji. W aplikacjach odciągu w spawalniach gwarantujemy długą żywotność medium filtracyjnego, minimalnie 3 do 5 lat eksploatacji urządzenia filtracyjnego. Filtr jest wyposażony w inteligentną jednostkę sterującą regeneracji, która oszczędza koszty sprężonego powietrza.

Do odciągu w spawalni można wykorzystać więcej typów urządzeń filtracyjnych. Filtry nabojowe, tekstylne i lamelowe.

Zawsze cieszy nas, kiedy klient wybiera technologię zarówno z punktu widzenia kosztów nabycia, jak i przede wszystkim kosztów eksploatacji. Nasze filtry tekstylne cechują się długą żywotnością mediów filtracyjnych w aplikacjach odciągów w spawalniach. W porównaniu z filtrami nabojowymi żywotność jest ok. 5 do 10 razy dłuższa. W porównaniu z filtrami lamelowymi, nasze filtry tekstylne mają niższy spadek ciśnienia, co ma korzystny wpływ na całkowite zużycie energii elektrycznej użytego wentylatora.

Nasze urządzenie filtracyjne G&G JET BAG do aplikacji odciągu w spawalniach posiada płaskie węże tekstylne, które są regenerowane automatycznie z pomocą sprężonego powietrza. Konstrukcja filtra jest rozwiązana tak, aby odciągane powietrze przechodziło przez szafę filtracyjną w kierunku w dół. Proponowane rozwiązanie pomaga w odprowadzaniu separowanego pyłu do leja wysypowego i obniża straty ciśnieniowe medium filtracyjnego. Regeneracja medium filtrującego jest sterowana przez inteligentną jednostkę sterującą, która uruchamia regenerację tylko wtedy, gdy wzrasta spadek ciśnienia. Przy niskich spadkach ciśnienia urządzenie filtracyjne nie regeneruje się, a tym samym oszczędza koszty sprężonego powietrza. Wraz ze spadkiem ciśnienia wzrasta intensywność regeneracji za pomocą impulsów sprężonego powietrza. Realizację zlecenia zapewniała jako wykonawca generalny nasza partnerska spółka.

Urządzenia filtracyjne do odciągu w spawalni

Urządzenie filtracyjne G&G JET BAG do aplikacji w odciągu w spawalni jest korzystne dla użytkownika dzięki niskim kosztom wymiany medium filtracyjnego i długiej żywotności węży filtracyjnych. Jako medium filtracyjne są użyte nietkane płaskie węże tekstylne o gramaturze minimalnej 500 g/m2. Jako producent gwarantujemy długą żywotność medium filtracyjnego, minimum 22 000 godzin pracy. W przypadku odciągu w przemyśle samochodowym, podczas zgrzewania tłustych blach konieczne jest włączenie przed urządzenie filtracyjne również stacji dozowania sorbentu. Stacja sorbentowa zapewnia dozowanie sorbentu CaOH2 do rurociągu ssania przed filtrem. Ten system wysusza tłuszcz z powietrza i poprawia zdolność regeneracji filtra.

Użyte urządzenie filtracyjne G&G Jet BAG 12-6-20-55 można znaleźć w naszym katalogu tutaj.

Odsávání svařovacího kouře filtrace svařovny odsávání kouře

převoz filtru filtr ve svařovně

Dalsze referencje

Aluminium Cutting – ExactCut, s.r.o.

Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Partner: Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Chcesz zostać partnerem?

Partnerstwo daje dostęp do katalogu online dla partnerów oraz do informacji cenowych, automatycznie generowanych ofert i ich historii. Proszę wypełnić poniższy formularz kontaktowy. Nasz dział sprzedaży skontaktuje się z Tobą.