Produkcja silosu na trociny i zrębki

Partner: Produkcja silosu na trociny i zrębki

Referencyjna produkcja silosu na trociny i zrębki. Produkowany przez nas silos posiada system wygarniania trocin z pomocą ślimakowego systemu wynoszącego.

Silos jest przeznaczony do magazynowania trocin i zrębków jako operacyjnego zasobu opału do automatycznego kotła ma biomasę.

W ramach kompletnej realizacji projektu przetwarzania, transportu i magazynowania odpadu drzewnego nasza firma zapewniała najważniejsze komponenty. Najważniejszą częścią projektu była produkcja silosu do magazynowania trocin i zrębków. Użyto też wentylatora transportowego i cyklonowego separatora naszej produkcji. W ramach kompletnego projektu realizowane było rozdrabnianie drewna odpadowego. Następny transport zrębków do silosu, instalacja kotła do spalania biomasy i podłączenie do systemu grzewczego inwestora. Realizację zlecenia zapewniała z pozycji wykonawcy generalnego spółka partnerska GreMi KLIMA, s.r.o.

Silos do magazynowania trocin i zrębków

Silosy GKS naszej produkcji służą do magazynowania drobnego materiału drzewnego, takiego jak trociny, wióry i zrębki powstające w zakładach obróbki drewna. Najczęstszą aplikacją silosu jest zapewnienie zasobów operacyjnych opału dla kotłowni. Ponadto zapewnienie zasobu materiału do linii brykietowania lub jako zasobnik materiału do ekspedycji odpadu. Silosy GKS są wyposażone w ślimakowy system opróżniania w dolnej stożkowej części zasobnika, z zamknięciem z pomocą podajnika komorowego na wyjściu materiału. Do napełniania silosu najczęściej wykorzystuje się transport pneumatyczny materiału z użyciem urządzenia filtracyjnego umieszczonego na stropie silosu. Do transportu zrębków można użyć cyklonowego separatora umieszczonego na stropie silosu. Silosy GKS są wyposażone w membrany odprężające w celu umożliwienia magazynowania pyłów wybuchowych, drabinkę i rurociąg suchego powietrza.

Produkcja silosu jest realizowana zawsze według konkretnego zadania ze strony inwestora. Według potrzeby klienta dostarczamy silosy z nośną konstrukcją stalową i prześwitem umożliwiającym wjazd samochodu ciężarowego. Standardowo umieszczany jest on na betonowym fundamencie na drodze materiału do kotłowni, brykieciarni, lub do dalszego przerobu.

Dalsze referencje

Odpylanie kamieniołomu

Partner: Odpylanie kamieniołomu

Filtr G&G Fan BAG posiada atmosferyczną regenerację medium filtracyjnego. Regenerację zapewnia wózek regeneracyjny i wentylator wysokociśnieniowy. Urządzenie filtracyjne jest idealne…

Filtr spalinowy dla energetyki

Partner: Filtr spalinowy dla energetyki

Filtr G&G Ceramic JET posiada ceramiczne pręty filtracyjne o odporności termicznej 1200°C. Jest przeznaczony bezpośrednio do odpylania spalin z wysoką…

Chcesz zostać partnerem?

Partnerstwo daje dostęp do katalogu online dla partnerów oraz do informacji cenowych, automatycznie generowanych ofert i ich historii. Proszę wypełnić poniższy formularz kontaktowy. Nasz dział sprzedaży skontaktuje się z Tobą.