Separacja sadzonek za pomocą separatora obrotowego

Partner: Separacja sadzonek za pomocą separatora obrotowego

Dla naszego klienta rozwiązaliśmy problem zapylenia na prasie do cięcia. Zaprojektowaliśmy, wykonaliśmy i zainstalowaliśmy separator obrotowy, który znajduje się na własnej konstrukcji stalowej bezpośrednio nad wejściem do prasy. Prasa wyposażona jest we własną pompę próżniową, która zasysa ścinki ze zbiornika pośredniego.

Zrębki są oddzielane na wewnętrznym ekranie separatora, który jest regenerowany przez pióra wycieraczek wirnika separatora. Cząsteczki kurzu przedostają się dalej do systemu filtracji. Sadzonki spadają do leja pośredniego poniżej separatora. We współpracy z firmą partnerską Golpretech Czech Republic opracowujemy produkty dla przemysłu papierniczego.

Do realizacji wykorzystaliśmy wyprodukowaną przez nas skrobak do papieru typu RSGG – lej pośredni został skonstruowany i dostosowany do danego zastosowania. Efektem naszej realizacji jest wolna od kurzu przestrzeń wokół prasy do odpadów.

Opis separatorów obrotowych

Separatory obrotowe służą do ciągłego oddzielania skrawków papieru od wywiewanego powietrza. Są ważnym elementem stosowania ekstrakcji w operacjach drukarskich. Skrawki papieru są wychwytywane na perforowanym ekranie i stale wycierane za pomocą wycieraczek wirnika separatora. Wirnik separatora zapewnia z jednej strony ciągłe wycieranie wychwyconych wiórów, a jednocześnie zapewnia ciśnieniowe oddzielenie wysypiska z układu klimatyzacji. Separator może pracować w trybie ciągłym 24/7. Wyładunek oddzielonych skrawków papieru jest standardowo podłączony do prasy do prasowania lub belowania. Mocowanie separatora ciętego papieru rozwiązuje się poprzez umieszczenie go na kanale wyjściowym za pomocą kołnierza łączącego. W operacjach drukarskich wymagających pełnej pracy bezobsługowej proponujemy utylizację odpadów na prasie belującej lub zastosowanie dwóch równoległych separatorów papieru z wylotami do pras zagęszczających. Podczas korzystania z zagęszczarek papieru zawsze działa tylko jeden z dwóch zainstalowanych separatorów. Podczas napełniania pojemnika system automatycznie przekierowuje ścieżkę makulatury do drugiego separatora za pomocą klapek przełączających.

Dalsze referencje

Aluminium Cutting – ExactCut, s.r.o.

Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Partner: Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Chcesz zostać partnerem?

Partnerstwo daje dostęp do katalogu online dla partnerów oraz do informacji cenowych, automatycznie generowanych ofert i ich historii. Proszę wypełnić poniższy formularz kontaktowy. Nasz dział sprzedaży skontaktuje się z Tobą.