Separator cyklonowy odciągu rozrzynarki

Partner: Separator cyklonowy odciągu rozrzynarki

Nasza referencja odciągu rozrzynarki z wykorzystaniem wentylatora transportowego i separatora cyklonowego z wysypywaniem trocin do kontenera dużej pojemności. System zapewnia odciąg mokrych trocin z surowego drewna.

Nasza dostawa obejmuje produkcję i instalację wentylatora transportowego, separatora cyklonowego, podajnika komorowego i konstrukcje stalowe do umieszczenia kontenera w celu umożliwienia wjazdu samochodu pod kontener. Cały zestaw służy jako specjalny odciąg rozrzynarki o wysokiej wydajności. Zamiast urządzenia filtracyjnego wybraliśmy separator cyklonowy z powodu odciągu mokrych trocin, które powodowałyby problemy z urządzeniem filtracyjnym w postaci zamarzania medium filtracyjnego w okresie zimowym. Separator cyklonowy ma stałe warunki robocze, zarówno w okresie letnim, jak też zimowym. Instalację jednostki filtracyjnej zapewniała nasza jednostka realizacyjna G&G filtration CZ, s.r.o.

Możliwości separatorów cyklonowych

Separatory cyklonowe bywają, przede wszystkim dzięki swojej niższej skuteczności separowania drobnych frakcji pyłu, włączane do linii jako separatory wstępne przed urządzenia filtracyjne, które odciążają z większej części pyłu. W aplikacjach odciągu z maszyn do obróbki drewna, przeważnie w przypadku mokrych trocin, cyklony są stosowane jako jedyny element separujący bez następnej filtracji. Separatory cyklonowe bywają również stosowane w obwodach zamkniętych transportu pneumatycznego lub na trasach spalinowych do wstępnego odseparowania iskier przed wejściem spalin do urządzenia filtracyjnego. Cyklony można łączyć równolegle obok siebie, w wyniku czego wzrasta wydajność, lub szeregowo za sobą, dzięki czemu zwiększa się dokładność separowania. W przypadku odciągu mokrych trocin można stosować separatory cyklonowe samodzielnie, bez użycia jednostki filtracyjnej. Instalując cyklon trzeba się liczyć ze spadkiem ciśnienia cyklonu na poziomie od 800 do 1200 Pa. W zależności od ilości i temperatury odciąganego powietrza.

Użyty separator cyklonowy można znaleźć w naszym katalogu tutaj.

Dalsze referencje

Aluminium Cutting – ExactCut, s.r.o.

Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Partner: Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Chcesz zostać partnerem?

Partnerstwo daje dostęp do katalogu online dla partnerów oraz do informacji cenowych, automatycznie generowanych ofert i ich historii. Proszę wypełnić poniższy formularz kontaktowy. Nasz dział sprzedaży skontaktuje się z Tobą.