Silos cylindryczny – produkcja i instalacja

Partner: Silos cylindryczny – produkcja i instalacja

Nasze referencje obejmują produkcję i instalację silosu cylindrycznego do magazynowania dodatków polimerowych. Silos posiada urządzenie filtracyjne G&G SILO VIB z regeneracją z wykorzystaniem wstrząsania wibracyjnego.

Przedmiotem zamówienia jest projekt, produkcja i realizacja systemu magazynowania i dozowania dodatków polimerowych do dalszego przetwarzania technologicznego. Największą część realizacji stanowi cylindryczny silos wyposażony w urządzenie filtracyjne do odpowietrzania transportu pneumatycznego. System wynoszenia materiału z silosu jest rozwiązany przez wykorzystanie przenośnika ślimakowego, zasobnika ważącego i systemu niskociśnieniowego transportu wentylatorowego. Produkcję wszystkich komponentów zapewnia G&G filtration, s.r.o., generalną dostawę budowy zapewnia G&G filtration CZ, s.r.o.

Silos cylindryczny do magazynowania sypkiego materiału, trocin i zrębków

Silosy G&G naszej produkcji służą do magazynowania sypkiego materiału. Silos cylindryczny jest też wykorzystywany do magazynowania materiałów, takich jak trociny, wióry i zrębki, powstających w zakładach przetwórstwa drewna. Najczęstszą aplikacją silosu jest zapewnienie zasobów operacyjnych opału dla kotłowni. Następnie zapewnienie zasobów operacyjnych materiału dla linii brykietowania, lub jako zasobnik materiału do ekspedycji odpadu. Silosy G&G mogą być wyposażone w ślimakowy system opróżniania w dolnej stożkowej części zasobnika, z zamknięciem z wykorzystaniem podajnika komorowego na wyjściu materiału. Do napełniania silosu najczęściej wykorzystuje się transport pneumatyczny materiału z użyciem urządzenia filtracyjnego umieszczonego na stropie silosu. W przypadku transportu zrębków można użyć cyklonowego separatora umieszczonego na stropie silosu. Silos cylindryczny może być wyposażony w membrany odprężające, aby było możliwe magazynowanie pyłów wybuchowych, drabinkę i rurociąg do suszenia.

Produkcja silosu cylindrycznego odbywa się zawsze według konkretnego zlecenia ze strony inwestora. W zależności od potrzeb klienta dostarczamy silosy w wersji ze stalową konstrukcją nośną o wysokości umożliwiającej wjazd pod silos samochodu ciężarowego. Standardowo umieszczany jest on na betonowym fundamencie, na drodze materiału do kotłowni, brykieciarni lub do dalszego przerobu.

Silos cylindryczny można znaleźć w naszym katalogu tutaj.

válcové silo silo instalace sila segmentové silo filtr na sile

Dalsze referencje

Aluminium Cutting – ExactCut, s.r.o.

Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Partner: Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Chcesz zostać partnerem?

Partnerstwo daje dostęp do katalogu online dla partnerów oraz do informacji cenowych, automatycznie generowanych ofert i ich historii. Proszę wypełnić poniższy formularz kontaktowy. Nasz dział sprzedaży skontaktuje się z Tobą.