System czyszczenia odlewów przed malowaniem

Partner: System czyszczenia odlewów przed malowaniem

Zrealizowaliśmy zamówienie dla naszego partnera - firmy SURFIN Technology s.r.o. polegała na zaprojektowaniu komory czyszczącej odlewów metodą czyszczenia - nadmuchiwania dysz z układem zasysania do urządzenia filtrującego tkaninę.

Proponowany system czyszczenia odlewów przed malowaniem ma na celu pozbycie się z odlewów cząstek pyłu przed wejściem na linię lakierniczą.

Nasza technologia stała się tym samym integralną częścią kompletnej linii lakierniczej generalnego wykonawcy SURFIN Technology s.r.o.

Wyjątkowo zaprojektowana jest komora czyszcząco – dmuchająca, w której czyszczenie odlewów odbywa się za pomocą dwóch dysz nadmuchowych umieszczonych ukośnie do kierunku ruchu odlewów. Do odsysania i filtracji powietrza użyliśmy wyprodukowanego przez nas urządzenia filtrującego G&G Jet BAG.

Cały system działa jako jeden funkcjonalny zestaw, który uruchamia również wysokociśnieniowy wentylator skrzynki dmuchawy wraz z zespołem filtrującym. Zbieranie pyłu rozwiązuje się za pomocą wiadra o pojemności 50 litrów. Przefiltrowane powietrze wraca do pomieszczeń produkcyjnych. Zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy poszczególne urządzenia we własnym zakresie. Czynności montażowe wykonała dla nas partnerska firma V-Dusting.

Sprzęt filtrujący G&G Jet BAG

Jednostki filtrujące G&G Jet BAG to tekstylne jednostki filtracyjne wyposażone w automatyczną regenerację medium filtracyjnego za pomocą przeciwprądowego sprężonego powietrza. Z doświadczenia z poszczególnych zastosowań wynika, że ​​żywotność materiału filtrującego sięga ponad 20 000 godzin pracy bez konieczności ręcznego czyszczenia. Medium filtracyjne to płaskie, gładkie rękawy wykonane z włókniny o gramaturze 550 g / m2. Medium filtracyjne nie zawiera fałd, w których osadzałby się pył. Jednocześnie jest bardzo odporny mechanicznie na rozrywanie czy ścieranie. Wartość resztkowego lotu cząstek pyłu waha się od 0,25 mg / m3 do 5 mg / m3 w zależności od odciąganego pyłu. Urządzenie filtrujące wyposażone jest w pojemnik na odpady o pojemności 50 litrów, wysypisko śmieci poprzez podajnik obrotowy do BIG-BAG-a lub w wykonaniu według konkretnego zapotrzebowania. Produkujemy również filtry G&G Jet BAG w konstrukcji do odsysania pyłów wybuchowych.

Dalsze referencje

Odpylanie linii do kruszenia wraków samochodowych

Partner: Odpylanie linii do kruszenia wraków samochodowych

Powietrze jest dalej kierowane do separatorów cyklonowych, w których oddziela się grube cząstki lekkiej frakcji. Uwięzione w ten sposób gruboziarniste…

Izolacja termiczna rur

Partner: Izolacja termiczna rur

Jednocześnie izolacja termiczna rurociągu zapobiega wychłodzeniu się gazu wewnątrz tras rurociągu oraz przyczynia się do ograniczenia lub wyeliminowania możliwości kondensacji…

Chcesz zostać partnerem?

Partnerstwo daje dostęp do katalogu online dla partnerów oraz do informacji cenowych, automatycznie generowanych ofert i ich historii. Proszę wypełnić poniższy formularz kontaktowy. Nasz dział sprzedaży skontaktuje się z Tobą.