System czyszczenia odlewów przed malowaniem

Partner: System czyszczenia odlewów przed malowaniem

Zrealizowaliśmy zamówienie dla naszego partnera - firmy SURFIN Technology s.r.o. polegała na zaprojektowaniu komory czyszczącej odlewów metodą czyszczenia - nadmuchiwania dysz z układem zasysania do urządzenia filtrującego tkaninę.

Proponowany system czyszczenia odlewów przed malowaniem ma na celu pozbycie się z odlewów cząstek pyłu przed wejściem na linię lakierniczą.

Nasza technologia stała się tym samym integralną częścią kompletnej linii lakierniczej generalnego wykonawcy SURFIN Technology s.r.o.

Wyjątkowo zaprojektowana jest komora czyszcząco – dmuchająca, w której czyszczenie odlewów odbywa się za pomocą dwóch dysz nadmuchowych umieszczonych ukośnie do kierunku ruchu odlewów. Do odsysania i filtracji powietrza użyliśmy wyprodukowanego przez nas urządzenia filtrującego G&G Jet BAG.

Cały system działa jako jeden funkcjonalny zestaw, który uruchamia również wysokociśnieniowy wentylator skrzynki dmuchawy wraz z zespołem filtrującym. Zbieranie pyłu rozwiązuje się za pomocą wiadra o pojemności 50 litrów. Przefiltrowane powietrze wraca do pomieszczeń produkcyjnych. Zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy poszczególne urządzenia we własnym zakresie. Czynności montażowe wykonała dla nas partnerska firma V-Dusting.

Sprzęt filtrujący G&G Jet BAG

Jednostki filtrujące G&G Jet BAG to tekstylne jednostki filtracyjne wyposażone w automatyczną regenerację medium filtracyjnego za pomocą przeciwprądowego sprężonego powietrza. Z doświadczenia z poszczególnych zastosowań wynika, że ​​żywotność materiału filtrującego sięga ponad 20 000 godzin pracy bez konieczności ręcznego czyszczenia. Medium filtracyjne to płaskie, gładkie rękawy wykonane z włókniny o gramaturze 550 g / m2. Medium filtracyjne nie zawiera fałd, w których osadzałby się pył. Jednocześnie jest bardzo odporny mechanicznie na rozrywanie czy ścieranie. Wartość resztkowego lotu cząstek pyłu waha się od 0,25 mg / m3 do 5 mg / m3 w zależności od odciąganego pyłu. Urządzenie filtrujące wyposażone jest w pojemnik na odpady o pojemności 50 litrów, wysypisko śmieci poprzez podajnik obrotowy do BIG-BAG-a lub w wykonaniu według konkretnego zapotrzebowania. Produkujemy również filtry G&G Jet BAG w konstrukcji do odsysania pyłów wybuchowych.

Dalsze referencje

Aluminium Cutting – ExactCut, s.r.o.

Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Partner: Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Chcesz zostać partnerem?

Partnerstwo daje dostęp do katalogu online dla partnerów oraz do informacji cenowych, automatycznie generowanych ofert i ich historii. Proszę wypełnić poniższy formularz kontaktowy. Nasz dział sprzedaży skontaktuje się z Tobą.