Transport trocin do silosu

Partner: Transport trocin do silosu

Ważną referencją jest realizacja transportu pneumatycznego trocin do odległego silosu. Transport trocin na odległość 150 metrów jest wyposażony w pomocniczy wentylator transportowy naszej produkcji, a do separowania trocin jest użyty cyklonowy separator z podajnikiem komorowym naszej produkcji.

Podstawowym zadaniem w ramach zlecenia było zapewnienie możliwości napełniania dwóch silosów znajdujących się daleko od siebie – ok. 150 metrów. W ramach realizacji zlecenia na transport trocin do silosu użyto naszych zaworów odcinających, przełączających, separatorów cyklonowych, wentylatorów transportowych i podajników komorowych. Rurociągi na prostych odcinkach są wzmocnione konstrukcją spiro, w połączeniu ze spawanymi kolankami o dużym promieniu. Wszelkie połączenia elementów rurowych są rozwiązane z wykorzystaniem połączeń kołnierzowych tak, aby nie stwarzały ryzyka zatykania trocinami. Rurociąg transportu pneumatycznego trocin posiada otwory rewizyjne do kontroli i ewentualnego czyszczenia rurociągu. Instalację technologii zapewniła nasza jednostka realizacyjna G&G filtration CZ, s.r.o. we współpracy z partnerem V-Dusting, s.r.o.

Wentylator transportowy

Nasze wentylatory są przeznaczone do systemów odciągu trocin i pyłu, gdzie odciągany materiał przechodzi przez wentylator transportowy. Najczęstsze zastosowanie jest w systemie nadciśnieniowego odciągu trocin, gdzie wydech wentylatora transportowego jest wyprowadzony do urządzenia filtracyjnego. Następnym typowym zastosowaniem jest odciąg mokrych trocin w tartakach z użyciem separatora cyklonowego w systemie transportu pneumatycznego trocin. Transport trocin bywa najczęściej rozwiązywany za pomocą wentylatorów transportowych. W określonych przypadkach można jednak użyć systemu podciśnieniowego transportu trocin, gdzie wentylator jest umieszczony za jednostką filtracyjną. Do transportu trocin produkujemy szereg wentylatorów transportowych o mocy od 3,0 kW do 18,5 kW.

 

Dalsze referencje

Aluminium Cutting – ExactCut, s.r.o.

Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Partner: Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Chcesz zostać partnerem?

Partnerstwo daje dostęp do katalogu online dla partnerów oraz do informacji cenowych, automatycznie generowanych ofert i ich historii. Proszę wypełnić poniższy formularz kontaktowy. Nasz dział sprzedaży skontaktuje się z Tobą.