Transport trocin do silosu

Partner: Transport trocin do silosu

Ważną referencją jest realizacja transportu pneumatycznego trocin do odległego silosu. Transport trocin na odległość 150 metrów jest wyposażony w pomocniczy wentylator transportowy naszej produkcji, a do separowania trocin jest użyty cyklonowy separator z podajnikiem komorowym naszej produkcji.

Podstawowym zadaniem w ramach zlecenia było zapewnienie możliwości napełniania dwóch silosów znajdujących się daleko od siebie – ok. 150 metrów. W ramach realizacji zlecenia na transport trocin do silosu użyto naszych zaworów odcinających, przełączających, separatorów cyklonowych, wentylatorów transportowych i podajników komorowych. Rurociągi na prostych odcinkach są wzmocnione konstrukcją spiro, w połączeniu ze spawanymi kolankami o dużym promieniu. Wszelkie połączenia elementów rurowych są rozwiązane z wykorzystaniem połączeń kołnierzowych tak, aby nie stwarzały ryzyka zatykania trocinami. Rurociąg transportu pneumatycznego trocin posiada otwory rewizyjne do kontroli i ewentualnego czyszczenia rurociągu. Instalację technologii zapewniła nasza jednostka realizacyjna G&G filtration CZ, s.r.o. we współpracy z partnerem V-Dusting, s.r.o.

Wentylator transportowy

Nasze wentylatory są przeznaczone do systemów odciągu trocin i pyłu, gdzie odciągany materiał przechodzi przez wentylator transportowy. Najczęstsze zastosowanie jest w systemie nadciśnieniowego odciągu trocin, gdzie wydech wentylatora transportowego jest wyprowadzony do urządzenia filtracyjnego. Następnym typowym zastosowaniem jest odciąg mokrych trocin w tartakach z użyciem separatora cyklonowego w systemie transportu pneumatycznego trocin. Transport trocin bywa najczęściej rozwiązywany za pomocą wentylatorów transportowych. W określonych przypadkach można jednak użyć systemu podciśnieniowego transportu trocin, gdzie wentylator jest umieszczony za jednostką filtracyjną. Do transportu trocin produkujemy szereg wentylatorów transportowych o mocy od 3,0 kW do 18,5 kW.

 

Dalsze referencje

Odpylanie linii do kruszenia wraków samochodowych

Partner: Odpylanie linii do kruszenia wraków samochodowych

Powietrze jest dalej kierowane do separatorów cyklonowych, w których oddziela się grube cząstki lekkiej frakcji. Uwięzione w ten sposób gruboziarniste…

Izolacja termiczna rur

Partner: Izolacja termiczna rur

Jednocześnie izolacja termiczna rurociągu zapobiega wychłodzeniu się gazu wewnątrz tras rurociągu oraz przyczynia się do ograniczenia lub wyeliminowania możliwości kondensacji…

Chcesz zostać partnerem?

Partnerstwo daje dostęp do katalogu online dla partnerów oraz do informacji cenowych, automatycznie generowanych ofert i ich historii. Proszę wypełnić poniższy formularz kontaktowy. Nasz dział sprzedaży skontaktuje się z Tobą.