Urządzenie filtracyjne do odciągu trocin

Partner: Urządzenie filtracyjne do odciągu trocin

Nasza referencyjna instalacja urządzenia filtracyjnego GREFILT VAC do odciągu trocin z obróbki drewna.

Jest to podciśnieniowe urządzenie filtracyjne wyposażone w automatyczną regenerację węży filtracyjnych z wykorzystaniem pneumatycznych cylindrów wibracyjnych. Urządzenie filtracyjne jest wyposażone w membrany odprężające do uwolnienia fali uderzeniowej wybuchu na zewnątrz do otoczenia.

Termin instalacji 4Q/2019

Przedmiotem naszego zamówienia była produkcja dwóch jednostek filtracyjnych do odciągu trocin z obróbki drewna. Jednostki filtracyjne są umieszczone na nośnej konstrukcji stalowej, również naszej produkcji. Aby koncepcja odciągu spełniała wymagania inwestora, zastosowano jedno urządzenie filtracyjne o konstrukcji nadciśnieniowej i jedno urządzenie o konstrukcji podciśnieniowej. W obu przypadkach jednostki filtracyjne do odciągu pyłu wybuchowego posiadają system uwalniania fali uderzeniowej do otoczenia na zewnątrz. Jednostki filtracyjne wyprodukowaliśmy dla naszego partnera – spółki GreMi KLIMA, s.r.o. – który jest wykonawcą generalnym systemu odciągu trocin dla klienta końcowego.

Podciśnieniowa jednostka filtracyjna GREFILT VAC

Produkowane przez nas urządzenie filtracyjne GREFILT VAC jest urządzeniem filtracyjnym przeznaczonym do odciągu w zakładach obróbki drewna. Urządzenie filtrujące jest wyposażone w automatyczną regenerację za pomocą pneumatycznego cylindra wibracyjnego lub z wykorzystaniem sprężonego powietrza. Do aplikacji odciągu trocin w najtrudniejszych warunkach jednostki filtracyjne wyposażone są w kombinację systemu regeneracji – zarówno przedmuchiwanie węży filtracyjnych sprężonym powietrzem, jak też system regeneracji wibracyjnej. Kombinacja dwóch systemów regeneracji sprzyja oszczędności sprężonego powietrza podczas eksploatacji urządzenia filtracyjnego. Jeżeli spadek ciśnienia na wężach filtracyjnych jest niski, system filtracyjny regeneruje się tylko z wykorzystaniem wstrząsania wibracyjnego. W razie spadku ciśnienia na medium filtracyjnym automatycznie uruchamia się system regeneracji z pomocą sprężonego powietrza. W podciśnieniowej jednostce filtracyjnej wentylator jest umieszczony na czystej stronie urządzenia filtracyjnego. Użyte wentylatory odciągu mają wysoką sprawność i możliwość regulacji wydajności odciągu z pomocą falownika.

Dalsze referencje

Aluminium Cutting – ExactCut, s.r.o.

Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Partner: Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Chcesz zostać partnerem?

Partnerstwo daje dostęp do katalogu online dla partnerów oraz do informacji cenowych, automatycznie generowanych ofert i ich historii. Proszę wypełnić poniższy formularz kontaktowy. Nasz dział sprzedaży skontaktuje się z Tobą.