Wydobycie palącej się maszyny

Partner: Wydobycie palącej się maszyny

Zrealizowaliśmy zlecenie dla naszego partnera, który zajmuje się produkcją wypalarek. Celem jest wyciągnięcie płonącej maszyny podczas wypalania produktów z tworzyw sztucznych.

Do odsysania spalarki wykorzystaliśmy wyprodukowany przez nas zespół filtrujący G&G Patro JET o wydajności odsysania Q = 4700 m3 / h. Urządzenie filtrujące wyposażone jest we wkłady filtrujące – TI206 z nano-włóknem uniepalniającym, regenerowane impulsy sprężonego powietrza. Wentylator odśrodkowy jest umieszczony w obudowie akustycznej, aby zapewnić niski poziom hałasu. Wylot przefiltrowanego powietrza jest kierowany na zewnątrz. Nasza dostawa obejmowała montaż nowej jednostki filtrującej wraz z podłączeniem do orurowania inwestora. Wdrożenie zostało dostarczone przez naszą firmę partnerską V-Dusting. Ssanie z wypalania tworzywa sztucznego początkowo powodowało problemy z tworzeniem hermetycznej skorupy tworzywa sztucznego na materiale filtra. Problem ten został wyeliminowany poprzez dodanie sorbentu do przewodu ssącego. Sorbent wiąże ze sobą cząsteczki tworzywa sztucznego i przy pomocy regeneracji pył jest wyrzucany do pojemnika na odpady.

Opis filtra nabojowego

Jest to suche, wkładowe urządzenie filtrujące do frakcji pyłowych, wyposażone w automatyczną regenerację medium filtracyjnego za pomocą sprężonego powietrza. Regeneracja medium filtracyjnego odbywa się cyklicznie w ustalonych odstępach czasu z możliwością sterowania zgodnie z aktualną stratą ciśnienia. Moc ssania zależy od zastosowanego wentylatora w zależności od rodzaju materiału i wymaganego obciążenia powierzchni filtra. Obciążenie powierzchni filtra jest ustawione na minimum 1,0 m3 / m2 / min dla filtra G&G Patro JET Wentylator nie jest częścią jednostki filtrującej. Produkujemy urządzenia filtrujące w wersji przeznaczonej do umieszczenia w środowisku zewnętrznym, bez konieczności zadaszenia. Urządzenie filtrujące osiąga wysoką skuteczność filtracji – 99,9%, dzięki czemu istnieje możliwość zwrotu przefiltrowanego powietrza do hali produkcyjnej. Stosunek nawiewu powietrza do przestrzeni hali i środowiska zewnętrznego ustala projektant technologii w zależności od charakterystyki wydobywanego materiału oraz warunków powietrza panujących na hali produkcyjnej.

Dalsze referencje

Aluminium Cutting – ExactCut, s.r.o.

Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Partner: Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Chcesz zostać partnerem?

Partnerstwo daje dostęp do katalogu online dla partnerów oraz do informacji cenowych, automatycznie generowanych ofert i ich historii. Proszę wypełnić poniższy formularz kontaktowy. Nasz dział sprzedaży skontaktuje się z Tobą.