Wydobycie przestrzenne spawalni

Partner: Wydobycie przestrzenne spawalni

Odciąg przestrzenny spawalni przeprowadziliśmy za pomocą wyprodukowanego przez nas urządzenia filtrującego G&G Patro JET. W hali znajduje się 6 stanowisk spawalniczych, nad którymi zaprojektowaliśmy i zamontowaliśmy system odciągu podstropowego. Pod stropem hali zamontowaliśmy rurociąg ssący, który zapewnia odprowadzanie dymu ze środka stanowisk spawalniczych za pomocą nadstawek ssących.

Do odciągania przestrzennego spawalni użyliśmy filtra nabojowego G&G Patro JET 3-3-2-18 z automatyczną regeneracją medium filtracyjnego za pomocą sprężonego powietrza z 18 wkładami. Z powierzchnią filtracji 324 m2 i wydajnością ssania 19 000 m3 / h. Cząsteczki kurzu zbierane są w wiadrze o pojemności 50 l. Przefiltrowane powietrze jest zawracane do obszaru produkcyjnego za pomocą tulei rozprowadzającej z perforowanymi otworami, dzięki czemu przefiltrowane powietrze jest rozprowadzane w dół na podłogę. Podczas wyprowadzania przestrzennego spawalni bardzo ważne jest, aby wyciągnąć powietrze pod sufitem i skierować powietrze w kierunku podłogi, tak aby pod sufitem nie było cieplejszego powietrza, co zapobiega wznoszeniu się dymu.

Prace wdrożeniowe wykonała dla nas partnerska firma V-Dusting.

Opis filtra nabojowego

Jest to suche, wkładowe urządzenie filtrujące do frakcji pyłowych, wyposażone w automatyczną regenerację medium filtracyjnego za pomocą sprężonego powietrza. Regeneracja medium filtracyjnego odbywa się cyklicznie w ustalonych odstępach czasu z możliwością sterowania zgodnie z aktualną stratą ciśnienia. Moc ssania zależy od zastosowanego wentylatora w zależności od rodzaju materiału i wymaganego obciążenia powierzchni filtra. Obciążenie powierzchni filtra jest ustawione na minimum 1,0 m3 / m2 / min dla filtra G&G Patro JET Wentylator nie jest częścią jednostki filtrującej. Produkujemy urządzenia filtrujące w wersji przeznaczonej do umieszczenia w środowisku zewnętrznym, bez konieczności zadaszenia. Urządzenie filtrujące osiąga wysoką skuteczność filtracji – 99,9%, dzięki czemu istnieje możliwość zwrotu przefiltrowanego powietrza do hali produkcyjnej. Stosunek nawiewu powietrza do przestrzeni hali i środowiska zewnętrznego ustala projektant technologii w zależności od charakterystyki wydobywanego materiału oraz warunków powietrza panujących na hali produkcyjnej.

Dalsze referencje

Aluminium Cutting – ExactCut, s.r.o.

Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Partner: Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Chcesz zostać partnerem?

Partnerstwo daje dostęp do katalogu online dla partnerów oraz do informacji cenowych, automatycznie generowanych ofert i ich historii. Proszę wypełnić poniższy formularz kontaktowy. Nasz dział sprzedaży skontaktuje się z Tobą.