Wydobycie przestrzenne spawalni

Partner: Wydobycie przestrzenne spawalni

Odciąg przestrzenny spawalni przeprowadziliśmy za pomocą wyprodukowanego przez nas urządzenia filtrującego G&G Patro JET. W hali znajduje się 6 stanowisk spawalniczych, nad którymi zaprojektowaliśmy i zamontowaliśmy system odciągu podstropowego. Pod stropem hali zamontowaliśmy rurociąg ssący, który zapewnia odprowadzanie dymu ze środka stanowisk spawalniczych za pomocą nadstawek ssących.

Do odciągania przestrzennego spawalni użyliśmy filtra nabojowego G&G Patro JET 3-3-2-18 z automatyczną regeneracją medium filtracyjnego za pomocą sprężonego powietrza z 18 wkładami. Z powierzchnią filtracji 324 m2 i wydajnością ssania 19 000 m3 / h. Cząsteczki kurzu zbierane są w wiadrze o pojemności 50 l. Przefiltrowane powietrze jest zawracane do obszaru produkcyjnego za pomocą tulei rozprowadzającej z perforowanymi otworami, dzięki czemu przefiltrowane powietrze jest rozprowadzane w dół na podłogę. Podczas wyprowadzania przestrzennego spawalni bardzo ważne jest, aby wyciągnąć powietrze pod sufitem i skierować powietrze w kierunku podłogi, tak aby pod sufitem nie było cieplejszego powietrza, co zapobiega wznoszeniu się dymu.

Prace wdrożeniowe wykonała dla nas partnerska firma V-Dusting.

Opis filtra nabojowego

Jest to suche, wkładowe urządzenie filtrujące do frakcji pyłowych, wyposażone w automatyczną regenerację medium filtracyjnego za pomocą sprężonego powietrza. Regeneracja medium filtracyjnego odbywa się cyklicznie w ustalonych odstępach czasu z możliwością sterowania zgodnie z aktualną stratą ciśnienia. Moc ssania zależy od zastosowanego wentylatora w zależności od rodzaju materiału i wymaganego obciążenia powierzchni filtra. Obciążenie powierzchni filtra jest ustawione na minimum 1,0 m3 / m2 / min dla filtra G&G Patro JET Wentylator nie jest częścią jednostki filtrującej. Produkujemy urządzenia filtrujące w wersji przeznaczonej do umieszczenia w środowisku zewnętrznym, bez konieczności zadaszenia. Urządzenie filtrujące osiąga wysoką skuteczność filtracji – 99,9%, dzięki czemu istnieje możliwość zwrotu przefiltrowanego powietrza do hali produkcyjnej. Stosunek nawiewu powietrza do przestrzeni hali i środowiska zewnętrznego ustala projektant technologii w zależności od charakterystyki wydobywanego materiału oraz warunków powietrza panujących na hali produkcyjnej.

Dalsze referencje

Odpylanie linii do kruszenia wraków samochodowych

Partner: Odpylanie linii do kruszenia wraków samochodowych

Powietrze jest dalej kierowane do separatorów cyklonowych, w których oddziela się grube cząstki lekkiej frakcji. Uwięzione w ten sposób gruboziarniste…

Izolacja termiczna rur

Partner: Izolacja termiczna rur

Jednocześnie izolacja termiczna rurociągu zapobiega wychłodzeniu się gazu wewnątrz tras rurociągu oraz przyczynia się do ograniczenia lub wyeliminowania możliwości kondensacji…

Chcesz zostać partnerem?

Partnerstwo daje dostęp do katalogu online dla partnerów oraz do informacji cenowych, automatycznie generowanych ofert i ich historii. Proszę wypełnić poniższy formularz kontaktowy. Nasz dział sprzedaży skontaktuje się z Tobą.