Zasysanie górnych tras transportowych silosu zbożowego

Partner: Zasysanie górnych tras transportowych silosu zbożowego

Wdrożyliśmy centralny układ wydechowy z podłączeniem 13 sztuk punktów odpylania górnych dróg silosu zbożowego. Jednostka filtrująca została zaprojektowana na wydajność ssania 13 x 883 m3 / h => 11481 m3 / h.

Zastosowano filtr typu G&G Jet BAG z automatyczną regeneracją medium filtrującego za pomocą sprężonego powietrza. Cały system aspiracji rozwiązany jest zgodnie z wymogami prawnymi ATEX – odsysanie pyłu wybuchowego. Urządzenie filtrujące wyposażone jest w urządzenie upustowe z atestem na wypuszczanie fali ciśnienia do wnętrza hali. Nie było konieczności rozwiązywania przejść przez zewnętrzną okładzinę budynku. W przewodzie ssawnym zamontowany jest zawór zwrotny z klapą B, który zapobiega przedostawaniu się fali powrotnej do przewodu ssawnego w przypadku wybuchu. Odprowadzenie pyłu z filtra rozwiązane jest za pomocą podajnika obrotowego z przewodem do istniejącej rury odpływowej. Wylot przefiltrowanego powietrza jest kierowany na zewnątrz.

Realizacja obejmowała również demontaż istniejącej, nie stosowanej już technologii filtracji, w tym demontaż wszystkich oryginalnych kanałów spalin. Technologia zasysania została zaimplementowana na najwyższym piętrze silosu zbożowego i ze względu na małe wymiary otworu montażowego konieczne było jedynie zmontowanie zespołu filtrującego na miejscu.

Opis urządzenia filtrującego

Filtry G&G Jet BAG to tekstylne zespoły filtracyjne wyposażone w automatyczną regenerację medium filtracyjnego za pomocą przeciwprądowego sprężonego powietrza. Z doświadczenia z poszczególnych zastosowań wynika, że ​​żywotność materiału filtrującego sięga ponad 20 000 godzin pracy bez konieczności ręcznego czyszczenia. Medium filtracyjne to płaskie, gładkie rękawy wykonane z włókniny o gramaturze 550 g / m2. Medium filtracyjne nie zawiera fałd, w których osadzałby się pył. Jednocześnie jest bardzo odporny mechanicznie na rozrywanie czy ścieranie. Wartość resztkowego lotu cząstek pyłu waha się od 0,25 mg / m3 do 5 mg / m3 w zależności od odciąganego pyłu. Urządzenie filtrujące wyposażone jest w pojemnik na odpady o pojemności 50 litrów, wysypisko śmieci poprzez podajnik obrotowy do BIG-BAG-a lub w wykonaniu według konkretnego zapotrzebowania. Produkujemy również filtry G&G Jet BAG w konstrukcji do odsysania pyłów wybuchowych.

Partnerem wdrożeniowym tego odniesienia była firma V-Dusting.

Dalsze referencje

Aluminium Cutting – ExactCut, s.r.o.

Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Partner: Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Chcesz zostać partnerem?

Partnerstwo daje dostęp do katalogu online dla partnerów oraz do informacji cenowych, automatycznie generowanych ofert i ich historii. Proszę wypełnić poniższy formularz kontaktowy. Nasz dział sprzedaży skontaktuje się z Tobą.