Serwis

Naprawy mechaniczne zespołów filtrujących

Naprawy mechaniczne zespołów filtrujących

Nasz serwis wykonuje naprawy mechaniczne układów filtracji. Uszkodzenia mechaniczne powstają głównie na skutek odsysania pyłu ściernego i dużych prędkości odsysania. Najczęstsze uszkodzenia powstają na skutek ścierania central wentylacyjnych w rurze ssącej, uszkodzenia leja zasypowego filtrów lub całych części zespołów filtrujących. Przygotowanie do naprawy zapewniają nasi projektanci, którzy mapują, mierzą i modelują części potrzebne do naprawy. Wszelkie przygotowania odbywają się w modelowaniu 3D, dzięki czemu mamy pewność, że nowo wyprodukowane części będą kompatybilne poprzez wymianę uszkodzonych części. We własnym zakładzie produkujemy nowe części na wymiar. Faktyczna realizacja naprawy następuje wówczas po umowie terminowej z inwestorem.

Naprawy mechaniczne zespołów filtrujących

Naprawa lejów filtrów i obudów filtrów


Filtry lejowe są często uszkodzone, gdy linia ssąca otwiera się bezpośrednio do piramidalnego kosza z filtrem. Odsysany pył wraz z przepływającym powietrzem tworzy strumienie powietrza wewnątrz leja, co powoduje nadmierne zużywanie się obszarów leja. Kiedy lej jest zużyty, kurz wydostaje się i gromadzi w przestrzeni wokół filtra. W przypadku miejscowego uszkodzenia lej można naprawić poprzez przyspawanie blachy stalowej, ale jeśli jest to nie tylko uszkodzenie miejscowe, a ściany leja osłabione są pyłem ściernym, konieczne jest wykonanie i wymiana całego leja.

Naprawy mechaniczne zespołów filtrujących

Naprawy uszkodzonych rur


Częsta naprawa to wymiana uszkodzonego orurowania. Rury odsysające ścierniwo ulegają efektom zużycia ściernego, które najczęściej występuje w kolankach i gałęziach. Pracownicy naszego działu konstrukcyjnego dokonują pomiaru uszkodzonej części rurociągu, modelują części potrzebne do wymiany, a następnie wytwarzają materiał we własnym zakładzie produkcyjnym. Naprawę wykonamy po ustaleniu terminowym z operatorem.