Serwis

Wymiana materiału filtrującego

Wymiana materiału filtrującego

Nasz dział serwisowy zapewnia wymianę materiału filtracyjnego na zespołach filtracyjnych naszej produkcji, ale także wymianę filtrów innych producentów. Podstawowe części zamienne do filtrów G&G przechowujemy na magazynie, części do serwisowania filtrów innych producentów dostarczamy zazwyczaj w ciągu jednego do dwóch tygodni. W wariancie umowy serwisowej SERVIS 24 wszystkie niezbędne materiały są przechowywane w naszym magazynie lub w magazynie klienta. Żądając natychmiastowej obsługi, nie kierujemy się potrzebą materiałów serwisowych, a jedynie harmonogramem przybycia techników do klienta. W celu negocjacji umowy serwisowej prosimy o kontakt.

Wymiana materiału filtrującego

Jaka jest procedura wymiany materiału filtrującego


W przypadku nowych przypadków serwisowych w pierwszej kolejności serwisant przeprowadza wstępną inspekcję serwisową, podczas której zapoznaje się z typem serwisowanej jednostki filtrującej, rodzajem elementów filtrujących, specyfikacją materiałową filtrów oraz stopniem uszkodzenia medium filtrującego. Następnie serwis zamawia wymagany rodzaj filtrów – wkłady filtracyjne, wkłady filtracyjne, worki filtracyjne lub węże filtracyjne i uzgadnia z klientem dokładny termin wykonania prac serwisowych.

Wymiana materiału filtrującego

Jak zmienić filtry


Serwisowa wymiana filtrów w zespole filtrującym zależy zawsze od konkretnego typu i producenta zespołu filtrującego. Nasz serwis zna konstrukcję zdecydowanej większości filtrów eksploatowanych w Czechach i na Słowacji. W przypadku filtrów nabojowych i nabojowych zawsze wymieniane są kompletne wkłady filtracyjne. W przypadku filtrów workowych, kieszeniowych lub wężowych, tekstylne elementy filtrujące są wymieniane, a wewnętrzna siatka druciana materiału filtrującego pozostaje oryginalna, o ile nie jest uszkodzona. Po wymianie filtrów serwisant odkurzy brud z czystej strony zespołu filtrującego, a także całkowicie przetestuje działanie zaworów regeneracyjnych oraz działanie układu regeneracji. Po zakończeniu wymiany serwisowej i przetestowaniu filtra, naprawa serwisowa jest przekazywana klientowi poprzez podpisanie karty serwisowej.

Wymiana materiału filtrującego

Normalna żywotność medium filtrującego


Żywotność materiału filtrującego jest różna dla różnych typów jednostek filtrujących i zastosowań ssących. Ogólnie rzecz biorąc, żywotność filtra tekstylnego o odpowiednim rozmiarze wynosi około 18 000 do 25 000 godzin pracy, zanim wymagana będzie obsługa. W przypadku filtrów nabojowych i nabojowych żywotność wkładów filtracyjnych sięga ok. 2500 do 5000 godzin pracy.

Wymiana materiału filtrującego

Żywotność medium filtrującego można wydłużyć


Jako przykład możliwego wydłużenia żywotności filtra przedstawiamy system odciągu dymów spawalniczych. Filtry w wyciągach spawalniczych są często degradowane przez tłusty składnik odciąganego dymu. Smar ten zatyka pory elementu filtrującego i powoduje przepływ powietrza przez medium filtrujące i wymaga wymiany serwisowej. Żywotność można wydłużyć poprzez zainstalowanie stacji dozującej sorbent, która okresowo dodaje sorbent do przewodu ssącego, co pomaga osuszyć powierzchnię medium filtracyjnego i przyczynia się do lepszej regeneracji filtra. Jednostka filtrująca działa wtedy przy niższych stratach ciśnienia, mniejszym zużyciu energii przez wentylator, a tym samym wydłuża żywotność filtrów o co najmniej 20%. Serwisant jest w stanie ocenić przydatność instalacji stacji sorbentyzacji lub innego podobnego środka bezpośrednio u klienta.