Zastosowanie

Ekstrakcja laserowa i plazmowa

Ekstrakcja laserowa i plazmowa

Odciągając opary podczas laserowej lub plazmowej obróbki materiału zapewniamy odsysanie i filtrację szkodliwych substancji w postaci dymów i dymów, które wydzielają się podczas cięcia materiału. System wyciągowy jest podłączony do stołu odciągowego i zapewnia odprowadzanie spalin od dołu. Podczas odsysania lasera i plazmy, cząsteczki pyłu, cząstki rozdrobnionego materiału i iskry są również częścią wydobywanych spalin.

Wyposażamy system filtracji w separator iskier, co zmniejsza ryzyko spalenia agregatu filtracyjnego. Stosujemy jednostki filtrujące, zarówno wkładowe, jak i tekstylne, zawsze wyposażone w automatyczną regenerację medium filtrującego za pomocą sprężonego powietrza. W przypadku zastosowania drugiego stopnia filtracji istnieje możliwość zawrócenia przefiltrowanego powietrza z lasera lub plazmy z powrotem do hali produkcyjnej. Zapewniamy ekstrakcję z wypalarek nie tylko materiałów metalowych, ale również z cięcia tworzyw sztucznych, skóry, papieru czy innych grawerek laserowych.
Ekstrakcja laserowa i plazmowa

Wydobycie palenisk


Maszyny laserowe CNC są już wyposażone przez producenta w stoły z kołnierzem łączącym urządzenie ssące. Tabele te są podzielone na sekcje ssące. Poszczególne sekcje są automatycznie otwierane i zamykane zgodnie z ruchem płonącego portalu. Wymagana moc ssania jest określana przez producenta lasera lub plazmy i waha się od 2500 m3/h do 10000 m3/h w zależności od konstrukcji i wielkości wypalarki. Kontrolujemy system filtracji poprzez automatyczne powiązanie z procesem spalania. System filtrów uruchamia się automatycznie przed rozpoczęciem spalania. Pod koniec cyklu spalania system filtracji jest automatycznie wyłączany i regenerowany.

Ekstrakcja laserowa i plazmowa

Elementy układu wydechowego do maszyn spalających


Układ filtracji wyposażony jest w separator iskier umieszczony w rurze wydechowej. W separatorze iskier zassane iskry i gruby brud są oddzielane przed wejściem do urządzenia filtrującego. Media filtrujące to albo wkłady filtracyjne z wykończeniem z materiału odpornego na wysoką temperaturę, albo filtracyjne węże tekstylne. Rodzaj materiału filtrującego i konstrukcję filtra dobieramy zgodnie z perspektywą działania technologii filtracyjnej oraz zgodnie z możliwościami przestrzennymi lokalizacji zespołu filtrującego. Jednostka filtrująca jest zawsze wyposażona w automatyczną regenerację medium filtrującego za pomocą sprężonego powietrza. Regeneracja odbywa się automatycznie w zależności od spadku ciśnienia na filtrze. Wentylator wyciągowy znajduje się z boku przefiltrowanego powietrza. Klasę ciśnienia wentylatora dobieramy w zależności od odległości między maszyną palącą a urządzeniem filtrującym. Najczęściej stosujemy wentylatory o ciśnieniu od 2500 Pa do 3500 Pa. Rozprowadzamy przefiltrowane powietrze w trybie lato / zima, gdzie zimą powietrze jest zawracane do przestrzeni hali, gdzie jest rozprowadzane do przestrzeni za pomocą dodatkowego filtra – tulei filtracyjnej. Latem przefiltrowane powietrze jest wydmuchiwane na zewnątrz.

Skontaktuj się z nami

Popracujmy razem


Jeżeli zajmujesz się ekstrakcją wycinarki plazmowej lub laserowej, oferujemy współpracę w postaci naszego doświadczenia wdrożeniowego w oparciu o portfolio własnych agregatów filtracyjnych. Będzie nam miło, jeśli się z nami skontaktujesz.