Zastosowanie

Ekstrakcja podczas cięcia aluminium

Ekstrakcja podczas cięcia aluminium

Podczas cięcia aluminium za pomocą brzeszczotów powstaje duża ilość trocin aluminiowych. Przy wysokowydajnych automatach tnących ilość trocin aluminiowych jest na tyle duża, że ​​nie jest możliwe ręczne usunięcie tych trocin z maszyny ze względu na wydajną produkcję, a ich usuwanie rozwiązuje się za pomocą systemów odciągowych. System wyciągowy zapewnia stały ciąg w rurze odciągowej, dzięki czemu trociny aluminiowe nie osadzają się wewnątrz maszyny i w rurze odciągowej. System filtracji wyposażony jest w dużą komorę separacyjną, która pełni funkcję pośredniego magazynowania odciągniętych trocin.

Układ ssący jest zaprojektowany tak, aby był odporny na działanie zassanej emulsji chłodzącej. Zalecamy, aby wylot przefiltrowanego powietrza był wyprowadzony poza teren hali produkcyjnej, ale przy zastosowaniu stopnia filtracji wtórnej istnieje możliwość powrotu przefiltrowanego powietrza na teren hali. Rura ssąca musi być gładka, połączona kołnierzami tak, aby trociny nie dostawały się do ostrych końców nitów lub wkrętów samogwintujących.
Ekstrakcja podczas cięcia aluminium

Trociny aluminiowe i ich właściwości


Chociaż materiał aluminiowy, podobnie jak pył, jest silnie wybuchowy, podczas cięcia materiału aluminiowego ilość uwolnionego pyłu aluminiowego jest niewielka, a reszta objętości zassanych odpadów składa się z dużych wiórów aluminiowych. Z tego względu nie ma konieczności rozwiązywania układu odciągowego w wersji do odsysania pyłów wybuchowych. Uwięziona mieszanina trocin nie tworzy z powietrzem mieszaniny wybuchowej. Trociny aluminiowe mają tendencję do zbijania się razem i tworzenia łuków po dotknięciu. Oddzielone odpady są bardzo obszerne i mają mały ciężar właściwy. Aby zagęścić trociny, pod zespołem filtrującym można zainstalować brykieciarkę, która sprasowuje masywne trociny w sprasowane brykiety aluminiowe.

Ekstrakcja podczas cięcia aluminium

Jednostka filtrująca do odciągu profili aluminiowych


Agregat filtracyjny wyposażony jest w dużą komorę wstępnej separacji o objętości od 0,7 do 1,5 m3 w zależności od mocy ssania i założenia ilości usuwanych trocin. Urządzenie filtrujące wyposażone jest w dwa stopnie filtracji. Pierwszy stopień filtracji Materiałami filtracyjnymi są gładkie tekstylne węże filtracyjne lub wieloczęściowe filtry. Drugi stopień filtracji składa się z hepafiltra, który służy do wychwytywania cząstek oleju z zasysanej emulsji chłodzącej. Pierwszy stopień filtracji wyposażony jest w regenerację za pomocą silnika wibracyjnego. Jednostka filtrująca jest wyposażona w zintegrowany wentylator wyciągowy. Moc wentylatora jest kontrolowana w trybie startu i stopu. Sterowanie jednostką ssącą jest połączone elektrycznie z dzielarką.

Skontaktuj się z nami

Popracujmy razem


Jeżeli mają Państwo do czynienia z zakupem automatu do cięcia profili aluminiowych, z przyjemnością służymy Państwu naszym doświadczeniem w realizacji odciągu trocin aluminiowych, dokumentacji projektowej lub wdrożeniu systemu odciągowego z wykorzystaniem własnych agregatów filtracyjnych. Będzie nam miło, jeśli się z nami skontaktujesz.