Zastosowanie

Odciąg pyłu tekstylnego

Odciąg pyłu tekstylnego

Pył tekstylny lub włókna tekstylne dzieli się na włókna roślinne, włókna zwierzęce i włókna nieorganiczne. Do naszych celów używamy wyłącznie pyłu tekstylnego. Pył tekstylny powstaje podczas procesu produkcji dowolnej tkaniny. Procesy produkcyjne w przemyśle tekstylnym można podzielić na dwie podstawowe grupy: operacje mechaniczne (przędzenie, tkanie, dzianie) oraz wykończeniowe (obróbka na mokro, gdzie główne właściwości użytkowe mają tekstylia). Znaczne emisje cząstek pyłu występują również w pralniach przemysłowych, głównie podczas procesu suszenia. Wcześniej odsysanie i separacja pyłów tekstylnych było rozwiązane za pomocą centralnych kanałów wywiewnych umieszczonych w posadzce i doprowadzających powietrze do tzw. Komór pyłowych. Tutaj kurz został oddzielony, a powietrze zostało wypuszczone na zewnątrz.

Konwencjonalne jednostki filtrujące nie mogą być używane do filtrowania lub oddzielania pyłu tekstylnego, ponieważ włókna tekstylne mają tendencję do zlepiania się razem, tworząc koc. W konwencjonalnej jednostce filtrującej grudki włókien tekstylnych wypełniałyby przestrzeń między elementami filtrującymi i trwale zapychały jednostkę filtrującą. Pył tekstylny jest oddzielany za pomocą filtrów obrotowych, z ciągłą regeneracją bębna filtra za pomocą systemu odsysania.
Odciąg pyłu tekstylnego

Dzisiejsze systemy odpylania tekstylnego


Pył tekstylny odsysamy za pomocą centralnego przewodu odciągowego połączonego z pokrywami odciągowymi. Rury ssące to gładkie odcinki rur połączone kołnierzami. Do odsysania pyłu tekstylnego nie wolno stosować systemu łączenia rur za pomocą nitów lub wkrętów samogwintujących. Każdy ostry koniec wystający do wnętrza rury spowodowałby zasypianie rury. Pył kierowany jest do filtra obrotowego przez centralny przewód ssący. Obrotowy bęben filtrujący wyposażony jest na obwodzie w tkaninę filtracyjną, na której włókna tekstylne są oddzielone od zewnątrz. Regeneracja bębna filtra odbywa się w sposób ciągły za pomocą systemu odpylania. Szczotki ssące regenerują powierzchnię obracającego się bębna przy każdym obrocie bębna o 360°. Układ regeneracji filtra bębnowego składa się z wentylatora wysokociśnieniowego i separatora cyklonowego. Otwór odpowietrzający separatora cyklonowego jest kierowany z powrotem do zasysania filtra bębnowego.

Skontaktuj się z nami

Popracujmy razem


Nasi projektanci z przyjemnością przygotują projekt lub studium pod konkretne zlecenie. Skontaktuj się z nami, aby rozpocząć współpracę.