Zastosowanie

Odciąganie trocin podczas obróbki drewna

Odciąganie trocin podczas obróbki drewna

Odciąganie trocin podczas obróbki drewna jest integralną częścią produkcji każdego produktu drzewnego. Przy obróbce drewna surowego trociny są mokre i ciężkie, a sposób ich wydobywania i późniejszej obróbki różni się od ekstrakcji suchych trocin. W produkcji drewna często stosuje się zarówno małe mobilne odciągi trocin do jednofunkcyjnych maszyn do obróbki drewna, jak i centralne odciągi trocin. Późniejsza obróbka trocin ma również coraz wyższy priorytet.

Składowanie trocin w silosie na potrzeby własnej kotłowni lub brykietowanie trocin do dalszej odsprzedaży. Nasza firma projektuje i produkuje małe mobilne odciągi trocin, wentylatory transportowe, jednostki filtrujące do centralnego odsysania trocin, silosy do składowania trocin oraz podłogi hydrauliczne do usuwania trocin z betonowych koszów na trociny i zrębków.
Odciąganie trocin podczas obróbki drewna

Centralne odsysanie trocin


Projektując centralne odciągi trocin zawsze staramy się zrozumieć funkcję poszczególnych maszyn i sposób ich wykorzystania w godzinach pracy. Wymagane moce odciągowe w większości przypadków określa producent maszyn do obróbki drewna. Projektujemy centralną rurę ssącą dla prędkości przepływu w zakresie od 18 do 23 m / s. W przypadku maszyn, które są używane rzadziej w czasie produkcji, montujemy zawory odcinające i zasuwy, aby maszynę można było odłączyć od centralnego systemu odciągu, a tym samym zaoszczędzić moc odciągu do innego – aktywnego użytkowania maszyny. Produkujemy jednostki filtracyjne do centralnego odciągania nadciśnienia lub podciśnienia. Filtry nadciśnieniowe stosujemy w przypadkach, gdy centralne ssanie zawiera kilka odgałęzień o różnej długości i różnych wymaganiach ciśnieniowych. W przypadku odciągu nadciśnienia wszystkie odgałęzienia odciągowe posiadają własny wentylator transportowy, który otwiera się do jednostki filtrującej. Jednostka filtrująca to miejsce, w którym nadciśnienia z poszczególnych wentylatorów są wyrównane, podczas gdy każda gałąź ssąca ma inne podciśnienie w zależności od ciśnienia wyjściowego wentylatora. To podstawowa różnica w stosunku do filtra próżniowego. W przypadku filtra próżniowego jeden duży centralny wentylator umieszczony jest po czystej stronie filtra i zapewnia centralny ciąg i podciśnienie w układzie odsysania trocin. Wszystkie odgałęzienia ssące mają tutaj taką samą próżnię. System próżniowy nadaje się do odciągania równomiernie rozłożonych maszyn do obróbki drewna. Zaletą systemu próżniowego jest wyższa sprawność zastosowanego wentylatora i wynikające z tego mniejsze zużycie energii elektrycznej.

Odciąganie trocin podczas obróbki drewna

Lokalne odciągi do usuwania trocin


Produkujemy potężne mobilne odciągi do lokalnego wydobycia maszyn do obróbki drewna. Zespoły filtracyjne Zespoły filtracyjne to mobilne odciągi trocin o masywnej konstrukcji przemysłowej. Wentylator wyciągowy wykonany jest ze stali, wieloletniej odpornej na ścieranie wywiewanych trocin i wiórów. Część filtrująca posiada wlot w górnej części worka filtrującego, co zapewnia idealne warunki do oddzielenia oddzielonego pyłu. Przy przepływie powietrza od góry do dołu cząsteczki kurzu i trociny są przenoszone w dół do worka zbierającego. Jednostki filtrujące G&G Wood BAG są wysokowydajnymi pomocnikami w warsztatach stolarskich i jednofunkcyjnych maszynach do obróbki drewna. Produkujemy mobilne odciągi trocin w wariantach o wydajnościach odciągania 1800 m3/h, 3000 m3/h, 5000 m3/h i 7000 m3/h.

Skontaktuj się z nami

Popracujmy razem


Jeżeli planują Państwo wdrożenie odciągu trocin, zarówno mobilnego, jak i centralnego systemu filtracji, proponujemy współpracę w formie konsultacji, opracowania dokumentacji projektowej, produkcji agregatów filtracyjnych oraz faktycznej realizacji. Będzie nam miło, jeśli się z nami skontaktujesz.