Zastosowanie

Odpylanie z metalizacji produktów

Odpylanie z metalizacji produktów

Metalizacja oznacza nałożenie warstwy stopionego metalu na powierzchnię metalizowanego produktu. Innymi słowy, jest to natryskiwanie termiczne produktu. W przypadku tej technologii używana jest również nazwa zakupy. Metalizacja stosowana jest jako zabezpieczenie powierzchni produktu lub jego elementów tam, gdzie wymagana jest zwiększona odporność chemiczna materiału bazowego na korozję. Metalizacja jest stosowana nie tylko do powierzchni metalowych, ale także do produktów niemetalowych, takich jak drewno, guma, skóra i tym podobne.

Podczas metalizacji materiał metalizujący - cynk lub aluminium - jest topiony w pistolecie do metalizacji i przyspieszany w kierunku powierzchni za pomocą sprężonego powietrza. Jednak podczas metalizacji nie cały materiał przylega do obrabianej powierzchni, a tylko jej część. Podczas metalizacji pozostały materiał rozprowadzany jest w przestrzeni komory metalizacyjnej i konieczne jest bardzo intensywne jego wydobycie i przefiltrowanie powietrza. Powietrze z cząstkami metalu tworzy mieszaninę wybuchową, dlatego system odsysania i filtracji powietrza należy zaprojektować w wersji przeciwwybuchowej. Cząsteczki metalu, które dostają się do układu ssącego, są ponownie w stanie stałym. Cząsteczki pyłu cynkowego lub aluminiowego są bardzo lepkie. Projektujemy urządzenia filtrujące o dużej powierzchni filtracyjnej, gdzie filtracja odbywa się przy bardzo małych prędkościach filtracji.
Odpylanie z metalizacji produktów

System filtracji do metalizacji produktów


Ekstrakcja w procesie metalizacji służy do wentylacji przestrzeni metalizacji o dużej intensywności. Powodem jest konieczność zapewnienia odsysania pyłu wybuchowego, tak aby w skrzyni nie doszło do zagęszczenia pyłu umożliwiającego wybuch. Projektujemy system odsysania i filtracji do metalizacji z grubościenną rurą ssącą SKIII, wyposażoną w klapę bezpieczeństwa zapobiegającą rozprzestrzenianiu się fali ciśnienia do przestrzeni metalizacji. Jako urządzenie filtrujące zalecamy zastosowanie tekstylnego zespołu filtrującego w wersji antystatycznej z odporną na ciśnienie obudową do poziomu +40 kPa. Jednostka filtrująca wyposażona jest w membrany odciążające, które w przypadku pęknięcia wybuchu i wypuszczenia nadciśnienia w bezpieczne miejsce. Zawsze dostarczamy sprzęt filtrujący wyposażony w automatyczną regenerację medium filtracyjnego za pomocą sprężonego powietrza, tak aby sprzęt filtracyjny mógł pracować w sposób ciągły. Zawsze projektujemy, wykonujemy i dostarczamy cały system wyciągu i filtracji powietrza zgodnie z wymaganiami klienta, wielkością stanowiska obuwniczego lub wymaganiami producenta kabin metalizacyjnych.

Skontaktuj się z nami

Popracujmy razem


Jeżeli zajmujesz się zakupem stanowiska metalizacji lub przebudową instalacji ssącej, oferujemy współpracę w zakresie dokumentacji projektowej, projektu i produkcji systemu filtracji oraz wykonania kompletnej technologii. Będzie nam miło, jeśli się z nami skontaktujesz.