Zastosowanie

Ściany ssące do malowania na mokro i proszkowo

Ściany ssące do malowania na mokro i proszkowo

Ściany ssące są integralną częścią zarówno lakierni mokrych, jak i proszkowych. Zapewniają odsysanie odprysków lakieru i uwolnienia substancji lotnych z lakierni lub hali produkcyjnej. Ściany ssące wyposażone są w kilka stopni filtracji.

Pierwszy etap filtracji to oddychające lamelki, które mają za zadanie wyłapać mokre krople farby i tym samym zapewnić ich wysychanie. W drugim etapie filtracji stosujemy włókninę filtracyjną z włókniny miazgi filtracyjnej, która wychwytuje cząsteczki pyłu farby. W trzecim etapie filtracji wykorzystujemy włókninę z cząsteczkami węgla aktywnego, która ma za zadanie wyłapać substancje LZO. Małe ściany wyciągowe wyposażamy we własny zintegrowany wentylator wyciągowy z kołnierzem łączącym do odprowadzania powietrza do środowiska zewnętrznego. Duże ściany odciągowe lub ich zespoły są połączone kanałem centralnym i wyciągane za pomocą centralnego wentylatora wyciągowego. Produkujemy segmentowe rozwiązania do malowania ścian, które projektujemy zgodnie z potrzebami klienta.
ścian ssących

Wymiana powietrza w lakierni


Ze względu na fakt, że powietrze wywiewane ze ściany wywiewnej zawiera substancje lotne z rozpuszczalników lakierniczych, konieczne jest skierowanie spalin ze ściany wywiewnej na zewnątrz hali. Ta metoda ekstrakcji powoduje niezrównoważony bilans powietrza w obszarze lakierni. Niedobór powietrza wywiewanego należy zastąpić klimatyzowanym świeżym powietrzem z otoczenia zewnętrznego. Powietrze w lakierni wymieniamy za pomocą agregatów klimatyzacyjnych wyposażonych w filtrację powietrza dolotowego i podgrzewanie powietrza nawiewanego. Projektując jednostkę napowietrzającą zaczynamy od wymogu utrzymania wymaganej temperatury w lakierni. Specyficznym wyposażeniem układu wydechowego lakierni jest zastosowanie jednostki rekuperacyjnej do odzyskiwania ciepła z powietrza wywiewanego. Agregaty rekuperacyjne stosujemy w lakierniach w lakierniach, gdzie wymagana jest wyższa temperatura przestrzeni roboczej. W takim przypadku dogrzanie powietrza nawiewanego oznaczałoby wysokie koszty eksploatacyjne, które ogranicza zastosowanie jednostki rekuperacyjnej.

ścian ssących

Regulacja mocy ssania malowanych ścian


Korzystanie z technologii wyciągania nieregulowanego jest tym samym, co kupowanie samochodu i ciągłe prowadzenie pojazdu z całkowicie wciśniętym pedałem, niezależnie od prędkości jaką potrzebujesz. Regulację malowania ścian wylotowych rozwiązuje się poprzez sterowanie wentylatorem wyciągowym za pomocą przetwornicy częstotliwości. Malarz ręcznie reguluje siłę ssania według własnych potrzeb. Jeśli maluje duże części w większej odległości od ściany ssącej, zwiększa siłę ssania. Jeśli maluje małe produkty w pobliżu ściany ssącej, zmniejszy siłę ssania do minimum. W przypadku podłączenia ściany wywiewnej do centrali wentylacyjnej regulacja odbywa się łącznie. Kiedy moc spalin jest zmniejszona, moc jednostki zasilającej jest zmniejszana wprost proporcjonalnie, aby warunki powietrza w lakierni były zrównoważone.

Skontaktuj się z nami

Popracujmy razem


Jeżeli planują Państwo zakup ściany malarskiej lub układu wydechowego dla całej lakierni wraz z rozwiązaniami do ogrzewania powietrza nawiewanego, oferujemy współpracę w zakresie projektowania i opracowywania dokumentacji projektowej, produkcję poszczególnych elementów oraz kompleksową realizację. Będzie nam miło, jeśli się z nami skontaktujesz.