Zastosowanie

Zasysanie szlifierki wibracyjnej podczas szlifowania szpachli

Zasysanie szlifierki wibracyjnej podczas szlifowania szpachli

Produkujemy filtry wysokociśnieniowe do odsysania młynków wibracyjnych podczas szlifowania szpachli. Odsysanie rozdrabniaczy wibracyjnych polega na podłączeniu wysokociśnieniowego węża ssącego bezpośrednio do dyszy szlifierki wibracyjnej. Szczeliwo jest odsysane przez papier ścierny, który jest już wyposażony w otwory ssące producenta. Przy zastosowaniu wysokociśnieniowego zasysania szczeliwa bezpośrednio ze szlifierki, piaskowany pył nie jest rozprowadzany do obszaru kabiny szlifierskiej, ale zasysany bezpośrednio do filtra wysokociśnieniowego.

Produkujemy zarówno małe układy do odciągania jednej wibrującej szlifierki szczeliwa, jak i centralne układy wysokociśnieniowe, które służą do centralnego odciągania całych kabin mielących, w których zasysanych jest do 10 szlifierek jednocześnie. Ekstrakcja wysokociśnieniowa jest również stosowana w lakierniach samochodowych do usuwania piaskowania lakieru podczas napraw karoserii. System odsysania szczeliwa wyposażony jest w wysokopróżniową turbinę odciągową, która jest sterowana przetwornicą częstotliwości w zależności od ilości zastosowanych szlifierek.
Zasysanie szlifierki wibracyjnej podczas szlifowania szpachli

Wysokopróżniowe odsysanie młynków


Produkujemy jednostki filtrujące G&G Vacuum JET. Są to wysokopróżniowe jednostki filtrujące przeznaczone do centralnych systemów ssących do szlifowania uszczelniaczy. Jednostki wysokopróżniowe są zaprojektowane dla wydajności ssania od 200 m3/h do 8000 m3/h przy całkowitej próżni do -70 kPa. Filtry są przeznaczone do pyłów bez ryzyka wybuchu, a po wyposażeniu w membranę ochronną jednostki są zaprojektowane do pyłów z ryzykiem wybuchu zgodnie z ATEX. Produkujemy agregaty filtracyjne Micro JET wyposażone w turbinę wysokopróżniową do najmniejszych systemów odsysania szczeliwa. Jednostki filtrujące wyposażone są w automatyczną regenerację medium filtrującego za pomocą przeciwprądowego sprężonego powietrza. Oddzielony pył szpachlowy gromadzony jest w zbiorniku o pojemności od 20 do 200 litrów w zależności od wymagań klienta lub według ilości szlifierek ssących.

Zasysanie szlifierki wibracyjnej podczas szlifowania szpachli

Profesjonalna ekstrakcja podczas napraw lakierniczych


Wydobycie napraw części lakierowanych odbywa się w zamkniętych kabinach z centralnym rozprowadzeniem rury wydechowej. Używamy wysokociśnieniowych rur ze stali nierdzewnej łączonych na klipsy. Na poszczególnych końcach rury ssącej zamontowany jest pneumatycznie otwierany zawór odcinający. Przepustnica jest kontrolowana poprzez pobieranie sprężonego powietrza z wibrującej szlifierki. Gdy tylko pracownik szlifuje, klapa odcinająca otwiera się automatycznie, a szlifierka zostaje podłączona do ssania. Podłączając młynek do odsysania, system filtracji automatycznie zwiększa swoją moc ssania. Jeśli pracownik przestanie używać szlifierki, dopływ sprężonego powietrza do szlifierki zostanie przerwany, klapa odcinająca zamknie się, a jednostka filtrująca automatycznie zmniejszy moc ssania. Projektujemy i dostarczamy profesjonalne systemy dla lakierni i szlifierni szpachli do ciągów ciągłych w motoryzacji, produkcji czy napraw wagonów i autobusów.

Skontaktuj się z nami

Popracujmy razem


Jeżeli zajmujesz się zakupem lub przebudową instalacji odciągowej w szlifierni lub lakierni, oferujemy współpracę w zakresie projektowania i opracowywania dokumentacji projektowej, wykonania kompletnego systemu odciągowego oraz realizacji całej technologii odciągowej. Będzie nam miło, jeśli się z nami skontaktujesz.